Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Я сподіваюся, що всі країни СНД швидко ратифікують угоду. Ми домовились: зона вільної торгівлі з 1 січня наступного року почне діяти. Тому вже у 2012 р. Україна суттєво збільшить зовнішньоекономічний товарообіг і отримає додатковий приріст ВВП на рівні, як ми прогнозуємо, 2,2% або 30 мільярдів гривень", - сказав Азаров.

За розрахунками глави уряду, додаткові доходи державного бюджету тільки на перший рік угоди дадуть близько 9,5 мільярда гривень. "Ми зможемо за рахунок цього якісно покращити систему охорони здоров'я, освіту, підвищити соціальні виплати", - сказав Азаров.

Він також доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі проаналізувати документи, які діють в ЄврАзЕС. "Ми зацікавлені, щоб наші компанії проходили всі процедури за єдиним порядком, швидко і без перешкод. Немає сумнівів у тому, що підписання угоди про зону вільної торгівлі істотно покращує умови торгівлі для українських компаній і підприємств, але залишається відкритим питання якості і здатності до конкуренції вітчизняної продукції", - зазначив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що 18 жовтня у Санкт-Петербурзі главами урядів країн СНД було підписано угоду щодо створення зони вільної торгівлі.