Ми не відмовимося від робіт, пов'язаних з видобуванням сланцевого газу. $ 268,5 за тис. куб. м - це конкурентна для сланцевого газу ціна. Якби ціна була менша, наприклад, $ 160, виникли б питання, - пояснив Азаров залежність видобутку в Україні сланцевого газу від ціни на російський газ в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".

Прем'єр нагадав, що українська влада протягом тривалого часу проводила підготовку до розробки родовищ сланцевого газу і вже є угоди з всесвітньо відомими компаніями в цій сфері.

Азаров наголосив також, що зроблені екологічні експертизи підтверджують безпеку видобутку сланцевого газу для України та її сусідів.

Якщо для Харківської області видобуток не буде становити загрозу, то чому представлятиме загрозу для Бєлгородської, яка за десятки кілометрів розташована?, - дивується він.

Водночас українська сторона готова, за словами Азарова, розглянути всі зауваження Мінприроди Росії, дати на них детальні відповіді і навіть створити спільні комісії.

"Ми ніколи не відмовимося використовувати ті колосальні запаси сланцевого газу, які є в Україні, якщо це можливо і екологічно безпечно", - підсумував він.

До слова, британська газета The Financial Times пише, що технологія видобутку сланцевого газу в Україні перебуває на підйомі. Тому країна є одним із найбільш багатообіцяючих енергетичних рубежів Європи.