Президент МАУ Юрій Мірошников, який керував компанією 15 років, залишає посаду. Його контракт закінчився 12 вересня 2019 року. Про обрання нового президента інформує прес-служба авіакомпанії.

Читайте також: Скільки років літакам, якими подорожують українці, і наскільки вони безпечні

Контракт з Дихне, який стане новим президентом, уже підписаний. Він набуде чинності 18 вересня. Про кадрові перестановки в МАУ оголосили під час прес-конференції співвласника компанії Арона Майберга.

До речі колишній президент МАУ із компанії не йде. Він повідомив, що "підтримуватиме управлінську команду на іншому рівні".

Все моє професійне життя пов’язане з авіацією і МАУ. Я впевнений, що своїми знаннями та досвідом матиму змогу створювати додаткову цінність бізнесу авіакомпанії,
– зазначив Юрій Мірошников.

Ймовірно, зміна менеджменту пов'язана з турбулентністю, яку переживає в останні два роки МАУ, а також негативними фінансовими результатами.

Зауважимо, МАУ переживає важкі часи. У 2018 році збитки авіакомпанії перевалили за 100 мільйонів доларів при виручці приблизно в 1 мільярд доларів. МАУ зазнає збитків вже другий рік поспіль.

Не зважаючи на 15% зростання пасажиропотоку, МАУ складно конкурувати з лоукостами. У кінці 2018 року перевізнику не вистачало грошей на виплату зарплат співробітникам, почалися скорочення персоналу. У результаті компанія просила допомоги у держави. Юрій Мірошников підтверджував, що у компанії є труднощі, але зазначав, що ситуація стабільна і контрольована.

Цікаво: Які українські та іноземні авіакомпанії були найпунктуальнішими в липні: рейтинг

Хто такий Євгеній Дихне?

Євгеній Дихне виконував обов'язки генерального директора Державного Підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у 2014 – 2017 роках.

Міністерство Інфраструктури України відзначало, що під керівництвом Дихне держпідприємство завершило 2015 рік з рекордним прибутком, підвищило у два рази суму відрахувань до бюджету, вчасно виконало всі кредитні зобов’язання, привело звітність до реального стану справ, а також забезпечило порозуміння між аеропортом та базовою авіакомпанією.

Ці факти стали важливими здобутками авіаційної галузі України у 2015 році. За підсумками роботи ДП МА "Бориспіль" у 2016 році, під керівництвом Євгенія Дихне головний аеропорт країни завершив з новими рекордними показниками зростання пасажиропотоку, прибутковості та відрахувань до держбюджету.

Євгеній Дихне також посів 2-гу сходинку рейтингу "ТОП-100. Кращі менеджери України" за підсумками 2016 року. Дихне – громадський діяч, голова Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України.

Окрім того, Євген Дихне має репутацію кризового менеджера і – досвід управління підприємствами інфраструктури. Зокрема, до роботи у "Борисполі" він працював на керівних посадах у "Львівських авіалініях" та в "Укрзалізниці".

В авіакомпанії додають: ключовим завданням МАУ під керівництвом нового президента є повернення в зону прибутковості при стійкому збалансованому розвитку мережевої моделі бізнесу.

До речі: Все, що треба знати про ручну поклажу і не отримати космічний штраф