Розпочався процес виведення "Аркади" з ринку: що відомо

Про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування вкладів фізосіб. Такий крок тут аргументують рішенням Нацбанку про віднесення банку "Аркада" до категорії неплатоспроможних.

Зверніть увагу Чому банк "Аркада" став неплатоспроможним: річ не у коронакризі

Які способи виведення неплатоспроможної "Аркади" з ринку пропонує Фонд

  • Ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку.
  • Відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією.
  • Створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку.
  • Продаж неплатоспроможного банку інвестору.

У Фонді додають, що відкритий конкурс проводитимуть серед банків, а також тих осіб, яких НБУ включив до переліку попередньо кваліфікованих. Усі мають відповідати умовам відкритого конкурсу.

Задля участі в конкурсу щодо виведення "Аркади" з ринку як банки, так і попередньо кваліфіковані особи мають подати до Фонду відповідні документи. Тобто ті, які є визначеними умовами цього конкурсу.

Радимо ознайомитися Банк "Аркада" збанкрутував: як забрати свої гроші та яка зараз дохідність на ринку депозитів

Що цьому передувало

  • Правління НБУ ухвалило рішення про віднесення банку "Аркада" до категорії неплатоспроможних. Причина такого кроку – зменшення нормативів капіталу менше ніж до однієї третини від мінімального встановленого рівня.
  • Крім того, Фонд гарантування запровадив тимчасову адміністрацію у банку "Аркада" та розпочав процедуру виведення банку з ринку.
  • У НБУ зазначають, що виведення банку "Аркада" з ринку не є пов’язаним із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків ЖК "Еврика" та ЖК "Патріотика".
  • Відомо, що понад 90% вкладників банку "Аркада" (більше ніж 5 тисяч осіб) отримають внески в повному обсязі. Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тисяч гривень.
  • Натомість клієнти із більшими обсягами внесків отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 285 мільйонів гривень.
  • Найбільшим акціонером банку (станом на 1 червня 2020 року) є Костянтин Паливода з опосередкованою часткою 74,80%.