Оновлений "антиколомойський" законопроєкт №3260 щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності опублікували на сайті Верховної Ради.

Читайте також Стабілізаційний фонд держави складе 200 мільярдів гривень: чи достатньо цього

Напередодні його узгодили з МВФ, а 23 березня документ затвердив Кабмін.

Законопроєкт називають ще "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного Приватбанку в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським.

Оновлений законопроєкт посилює та деталізує процес визначення компенсації колишнім власникам банків. Гарантує неповернення виведених з ринку банків до ексвласників. У проєкті описаний механізм компенсації для них, якщо НБУ визнав банк неплатоспроможним за рішенням суду, а це виявилося неправомірним.

Документ містить три блоки змін до законодавчих актів:

1. Удосконалення регулювання діяльності банків, через надання НБУ необхідних інструментів впливу.

Це "підвищить спроможність регулятора адекватно реагувати у випадках порушення законодавства в процесі набуття або збільшення істотної участі у банку" та "забезпечить недопущення до управління банками недобросовісних або фінансово неспроможних осіб".

2. Встановлення особливостей судового провадження у справах щодо оскарження рішень Нацбанку про:

  • віднесення банку до категорії неплатоспроможних;
  • відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідацію банку;
  • рішень Фонду гарантування вкладів фізосіб про запровадження тимчасової адміністрації у банку;
  • початок процедури ліквідації банку;
  • затвердження плану врегулювання.

3. Удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків, розширення та удосконалення механізмів участі держави у виведення банку з ринку.

Розробляли документ під керівництвом голови Міністерства юстиції Дениса Малюськи. Він вів переговори з МВФ щодо цього питання.

Законопроєкт планували затвердити раніше, однак на той час його ще не узгодили Мінфін та Мінекономіки. Тепер за документ повинен проголосувати парламент.

Що відомо про допомогу МВФ

Зверніть увагу! Станом на 24 березня в Україні клінічно підтвердили 97 випадків зараження коронавірусом, троє померли, одна людина одужала.

карантин в Україні що заборонено робити
Що заборонено в Україні на час дії карантину / Інфографіка 24 каналу