Про це повідомляє її генеральний директор Брайян Севідж.

За словами інвестора, інформаційна війна проти нього та його компанії розпочалася одразу після купівлі ПРАТ "Карпатська рудна компанія" у вересні 2016. Йдеться про звинувачення у начебто зв’язках американця із екс-міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком, а також у незаконності придбання компаній, що мають спецдозволи на видобуток золота в регіоні. Інвестор, натомість, переконує – жодних контактів із колишнім можновладцем не мав та не має, а угода, яку уклала Avellana Gold щодо купівлі "КРК", цілковито відповідає законодавству України.

Останнім часом публікації у ЗМІ дедалі більше набувають характеру брудної PR-кампанії, статті замовного характеру з’являються систематично і містять не лише неперевірені припущення, а й відверто неправдиву інформацію. Насправді, я переконаний, що Генпрокуратура має достатньо прямих доказів непричетності мене та моєї компанії до всього цього,
– заявляє Севідж.

Відзначимо, що екологічний стан на території Мужіївського родовища зараз є досить складним, адже після діяльності видобувних підприємств поблизу залишилися насипи рудних відвалів. Вони містять концентрати мінералів, заліза, свинцю і цинку, що окислюють поверхневі стічні води. Ліквідацію таких наслідків Avellana Gold називає своїм першочерговим завданням на цій території, для чого має намір здійснити рекультивацію.

"Ми провели величезну роботу, глибоко ознайомилися з історією експлуатації цього родовища і пропонуємо вкласти більш ніж 100 млн доларів у новий проект. Він повинен забезпечити комплексне відпрацювання родовища й уникнення екологічних проблем, що були спричинені попереднім експлуатантом. Набуваючи прав власності на ПРАТ "КРК", я взяв на себе інвестиційні зобов’язання, не вимагаючи від держави ні підтримки, ні додаткових гарантій. Відтак, звертаюсь до Генпрокуратури з проханням розглянути цю ситуацію та здійснити відповідні заходи, з метою захисту реального інвестора від тиску", – додає Севідж.

Нагадаємо, торік Avellana Gold придбала підприємства "Карпатська рудна компанія" і "Західна геологорозвідувальна компанія", які мають спецдозволи на видобуток і розвідку поліметалевих руд у Берегівському рудному полі (Мужіївському, Берегівському і Квасівському родовищах). Власник компанії переконує, що проект із розвитку родовища є абсолютно новим технологічним проектом, який не має аналогів упродовж останніх 20 років. Передбачається, що це виробництво забезпечить роботою 500 людей на перспективу до 30-40 років.