Компанія вже отримала офіційнге повідомлення від Амоса Хохштайна про його вихід з наглядової ради, повідомляє "Нафтогаз".

Цікаво Атака на Нафтогаз викликана ініціативою призначити Коболєва прем'єром

Коментуючи своє рішення, Хохштайн висловив вдячність менеджменту групи компаній за професійну роботу протягом трьох років співпраці. Він підкреслив, що за цей час вдалося досягти значного прогресу.

Група Нафтогаз перетворилась зі збиткової компанії на генератора доходу державного бюджету. Ми привели компанію у відповідність до правил ЄС і завершили відокремлення оператора газотранспортної системи відкрито та прозоро,
– підкреслив американський менеджер.

Серед перемог "Нафтогазу" він також виділив перемогу над російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі, що принесло державі 5 мільярдів доларів.

Натомість серед причин свого рішення Амос Хохштайн назвав посилення протидії процесу реформування ринку газу й процесам трансформації "Нафтогазу" в незалежну ефективну компанію.

Він також закликав Кабінет Міністрів України продовжити курс на забезпечення незалежності наглядових рад в Україні як запобіжника від повернення корупційних схем минулого.

Коротко про Амоса Хохштайна:

  • Це успішний американський менеджер, займається питаннями паливно-енергетичного комплексу в державних структурах у США. З 2011 року почав працювати в Держдепартаменті США – в Агентстві енергетичних ресурсів.
  • Також був заступником посла США в Україні Карлоса Паскуаля, відповідаючи за газовий сектор. У 2014 році став спеціальним послом з міжнародних енергетичних питань. У 2017 році увійшов до наглядової ради "Нафтогазу".