У шкалі рейтингів "ААА" вважається найвищим рівнем кредитоспроможності. Натомість рейтинги рівня "B" позначають наявність кредитних ризиків. При цьому залишається обмежена "подушка безпеки".

Актуально! В Офісі президента хочуть розпочати велику приватизацію з продажу державних банків

Агентство підвищило рейтинги таких банків:
– "Ощадбанку"
– "Укрексімбанку"
– "Приватбанку"
– "Укргазбанку"
– "Кредит Агріколь Банку"
– "Прокредит Банку"
– "Правекс-Банку"

Прогнози щодо них позитивні.

Агентство також підтвердило довгостроковий рейтинг "Альфа-Банку" (Україна) в іноземній валюті на рівні "В-" зі стабільним прогнозом. Вдночас його рейтинг за національною шкалою з AA (ukr) до BBB + (ukr) було знижено.

Fitch вказало, що це підвищення стало можливим завдяки аналогічному перегляду суверенного рейтингу України 6 вересня 2019 роки з рівня "B-" до "B".

Це цікаво: якими банками користуються найбагатші українці: список НБУ

Чим займається агентство Fitch і чи можна йому довіряти?Рейтингове агентство Fitch оприлюднює незалежні оцінки кредитоспроможності банків, держав і компаній, а також аналітичні дані та іншу фінансову інформацію. Fitch займається присвоєнням національних і міжнародних рейтингів, які офіційно називаються рейтингами дефолту емітента для більш ніж 150 регіонів світу.

Головні фактори, які оцінює рейтинг банків Fitch при визначенні їх позицій за індивідуальною шкалою – це стійкий баланс (в тому числі і капіталізація) та його прозорість, рівень прибутковості, список клієнтів, керівництво, перспективи зростання, а також економічне середовище. Також велике значення має обсяг банку, виражений у його власних засобах, політика ведення бізнесу, і захист капіталу.

Fitch входить у "велику трійку" разом з Moody's і Standard & Poors. Компанія існує з 1912 року як видавництво, а з 1924-го – як рейтингове агентство. Аналітика та прогнози від традиційно вважаються надійними і прозорими.