Таку статистику з посиланням на дані соціологічних досліджень озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час робочої поїздки на Закарпаття, повідомляє 24 канал.

Цікаво У карантин українцям пропонуватимуть роботу з зарплатою до 8 тисяч гривень, – Шмигаль

Ми готові працювати, щоб створити нові робочі місця, щоб підприємства могли рухатися далі, люди могли знайти роботу. В Україні економіка працює, у нас 70% українців ходять на роботу,
– сказав Шмигаль.

Водночас глава уряду наголосив, що в такому разі люди повинні дотримуватися соціальної дистанції та усіх необхідних запобіжних заходів.

За словами Шмигаля, наразі в Україні не працюють лише 6 галузей споживання. Серед них такі:

  • масові заходи,
  • торгівля непродуктовими товарами,
  • транспортні перевезення,
  • ресторанний бізнес,
  • готельний бізнес.

Щодо нових робочих місць, то Шмигаль наголосив: "важливо, аби в регіонах, в обласних центрах і в кожному місті визначили перелік професій, де бракує працівників, а бізнес визначив, чим можна зацікавити людей, які повернулися до України".

"Сьогодні Україні потрібно декілька сотень тисяч (робочих місць – 24 канал). Ми готові ці робочі місця презентувати і надати їх найближчим часом, щоб люди зразу при завершенні, пом'якшенні карантину могли рухатися, знайти собі роботу і забезпечити, як мінімум, свою сім'ю коштами на харчування", – підсумував прем'єр.

Що відомо про вакансії в Україні? У період карантину на ринку праці України зникли майже всі нові вакансії. Це пов'язано з негативними прогнозами щодо майбутнього розвитку економіки. Попри скорочення попиту на нову робочу силу, роботодавці намагаються зберегти наявні робочі місця і не звільняти людей.

Попит на нових співробітників зник навіть в ІТ-компаніях, які є найменш вразливими до карантину. У Нацбанку відзначили, що кількість нових резюме на ринку праці на тому ж рівні, і що на початку карантину. Окрім того, щодня в Україні з’являється 6 тисяч нових безробітних.

Як вплинув карантин на фінанси українців
Вплив карантину на фінанси українців / Інфографіка 24 каналу