"В Україні 20,3 тис пасажирських автоперевізників – вони мають 85,7 тисяч автобусів. З них критичної зношеності сягнули: 200 автобусів, які експлуатуються більше 34 років, 1200 – від 29 до 33 років, 3600 – від 24 до 29 років, 7900 – від 19 до 24 років", – йде мова у повідомленні відомства.

Оцінки експертів свідчать, що кількість автобусів, які використовуються для пасажирських перевезень без отримання належних дозвільних документів, ймовірно, – більше 160 тисяч.

Такі "нелегальні" перевізники не забезпечують потрібного рівня комфорту та безпеки, а також дедалі частіше потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди через низький фаховий рівень водіїв, неналежні умови їхньої праці, незадовільний стан транспортних засобів та невиконання вимог щодо умов перевезення пасажирів,
– додали у Мінінфраструктури.

Також у відомстві наголосили, що програмою активізації розвитку економіки України передбачені умови для збільшення інвестиційних можливостей, створення умов для закупівлі рухомого складу.

"Наразі Мінінфраструктури співпрацює з Мінфіном щодо зниження відсоткової ставки та часткової компенсації відсотків при оновленні транспортних засобів", – каже перший заступник Міністра інфраструктури Костянтин Єфименко.

До речі, раніше керівництво "Автодору" доповіло прем’єр-міністру Миколі Азарову про те, що дорожники встигли ліквідувати ямковість уже 85% основних доріг.