Ціна газу за фіксованим річним тарифом, який діє з 1 травня, становить 7,96 гривні за кубометр.

Читайте також Ціна на газ може зрости, – Зеркаль назвала умову

Новий місячний тариф "Нафтогазу"

Водночас "Нафтогаз" повідомив про зростання ціни газу за тарифним планом "Місячний". У червні вона становитиме 11,94 гривні за кубометр, що на 50% перевищує річний тариф.

Однак у компанії наголосили, що підключення до цього плану відбувається лише за бажанням клієнта. За замовчуванням усіх клієнтів "Нафтогаз" обслуговує за річним тарифним планом "Фіксований".

Причина зростання ціни на газ

У "Нафтогазі" також нагадали, що ціна на газ за місячним тарифом обумовлена ситуацією на європейському ринку, де ціни на газ є одними з найвищих за останні 4 – 5 років і станом на початок червня продовжували зростати.

Ціни на газ в Україні завжди корелюються з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна інтегрована в європейський газовий ринок з 2015 року,
– пояснили в "Нафтогазі".

Україна імпортує 30% від загальних обсягів споживання, тому ціни на газ формуються, виходячи з динаміки цін на європейських торгових майданчиках. На початок червня середня ціна на газ у Європі сягала 25,9 євро за мегават у годину, що трохи більше, ніж 270 доларів за тисячу кубометрів.